Przejdź do głównej zawartości

"Cenny motyw" M. Rogala


Chyba każda kobieta lubi biżuterię, jedna nosi jej dużo, inna mniej. Są też osoby, które nie korzystają z tego typu ozdób. 
Błyskotki niejednokrotnie są powodem zazdrości u innych pań, mogą być również powodem zbrodni.

Celina Stefańska, bohaterka książki "Cenny motyw" jest prywatnym detektywem.  Po udanej akcji z odnalezieniem obrazu we Francji, postanawia skupić się na wznowieniu śledztwa dotyczącego morderstwa swoich rodziców. W międzyczasie zostaje jej powierzona kolejna sprawa.

Aleksandra dostaje od kochanka prezent- drogi pierścionek. Chwilę po tym kobieta zostaje zamordowana we własnym mieszkaniu. Okazuje się, że była ona sąsiadką Celiny. O morderstwo zostaje oskarżony kochanek  Aleksandry. Żona mężczyzny wynajmuje panią detektyw w celu znalezienia dowodów na niewinność męża.

Celina podejmuje się zadania. Dodatkowo szuka odpowiedzi na nurtujące ją pytania dotyczące śmierci rodziców. Wracają do niej demony przeszłości, z którymi po części sobie poradziła. Dostaje maila z propozycją spotkania w Pradze. Długo się nie zastanawia. Kupuje bilety, zabiera babcię i ruszają w drogę. 

Czy Celina rozwiąże zagadkę dotyczącą morderstwa sąsiadki? Czy sprawa śmierci jej rodziców zostanie wyjaśniona? Czy wszyscy są tymi za których się podają?

Małgorzata Rogala jest autorką, po której książki sięgam w ciemno. Wiem, że na kartach powieści czekają na mnie ciekawe wydarzenia i bohaterowie. Tak było też i tym razem.

Dodatkowym plusem była wycieczka do Pragi, którą i ja niedawno odbyłam. Ponowny spacer uliczkami czeskiego miasta, razem z bohaterami był dla mnie dużą przyjemnością. 

Autorka jak zawsze zafundowała sporo ciekawych zdarzeń, zagadek. Według mnie idealnie połączyła motyw biżuterii antykwarycznej z wątkami kryminalnymi i obyczajowymi. Wiadomo przecież, że nie samymi morderstwami i kradzieżami żyje człowiek. Wokół bohaterów dzieją się również przyziemne rzeczy, nawiązują się przyjaźnie, być może głębsze uczucia.

Sięgając po książki Małgorzaty Rogali macie zapewnioną rozrywkę przez duże R. Polecam Wam nie tylko "Cenny motyw" ale i poprzednie książki, które wyszły spod jej pióra. Osobiście nie zawiodłam się na żadnej powieści autorki ( przeczytałam już wszystkie jakie są dostępne na rynku wydawniczym.

Zachęcam również do zajrzenia do działu nowości w Księgarni Tania Książka.


Komentarze