Przejdź do głównej zawartości

" Zatrzymać czas" A. Sakowicz


 Anna Sakowicz to jedna z moich ulubionych autorek. Na każdą nową książkę czekam z ogromną niecierpliwością. "Czas grzechu" to jedna z najlepszych książek, które przeczytałam w zeszłym roku. 
Czy "Zatrzymać czas" była równie dobrą lekturą?

Głównymi bohaterkami powieści są Agata i Pola oraz ich rodzina i przyjaciele. Książka, którą Wam dziś przybliżę, to trzeci tom ich przygód.

Agata ma u swego boku kochającego mężczyznę, malutkiego synka i  nadprogramowe kilogramy do zgubienia. Niepełnosprawna Pola również spotkała miłość swojego życia. Planują ślub i do pełni szczęścia brakuje im tylko potomka. 

Można powiedzieć, że istna sielanka, życie jak większości z nas... ale u sióstr Żółtaszek nie ma chwili spokoju. Coś się układa, za chwilę coś innego się psuje. Dziewczyny nie należą do osób, które przyjmują życie takim jakie jest. Gdy brakuje im adrenaliny- znajdują sobie zajęcia, które niejednokrotnie wpędzają je w niezłe tarapaty. Dzięki wzajemnemu wspieraniu się, dawaniu kopniaków w chwilach zwątpienia, pomocy rodziny i przyjaciół kobiety z większości opresji wychodzą obronną ręką.

Na kartach powieści znajdziecie zwykłe codzienne życie, problemy, które dotykają sporą część społeczeństwa. Dostaniecie również sporo tematów do przemyślenia, wzruszające momenty i sytuacje, które spowodują, że będziecie śmiać się w głos. 

Anna Sakowicz w swojej powieści ( nie tylko w tej) w sposób wyważony dozuje emocje- zarówno te dobre jak i mniej przyjemne. Wzrusza, by za chwilę zdenerwować, a kilka stron dalej wrzuca petardę, która bawi do łez.

Poznając losy Agaty i Poli wyruszycie w bardzo ciekawą, literacką podróż. Wstąpicie na seans uzdrawiający, wylądujecie w więziennej celi oraz na szpitalnym korytarzu. Będziecie świadkami rozstań i powrotów, wzlotów i upadków bohaterów. 

Uroczyście oświadczam, że podczas lektury ani przez chwilę nie będziecie się nudzić. Świat przedstawiony przez Annę Sakowicz wciąga i nie pozwala o sobie szybko zapomnieć. 

Gorąco polecam Wam książkę "Zatrzymać czas". 

Znacie twórczość autorki? Która pozycja jest Waszą ulubioną?

Komentarze