Przejdź do głównej zawartości

" Wykończ tę książkę" K. SmithO tym, że czytanie książek jest bardzo pożyteczną rozrywką nie muszę nikogo przekonywać. Jak pomóc najmłodszym zaprzyjaźnić się z tą formą spędzania czasu? Trafiają się dzieci, które nie chcą czytać/ słuchać czytania i już! Rodzice gimnastykują się, żeby przekonać swoje pociechy, że książka nie gryzie. Jest sporo publikacji ułatwiających zadanie, ale "Wykończ tę książkę" Keri Smith swoją formą wprowadza nowe, świeże spojrzenie na książki i to w jaki sposób się z nimi obchodzić.Książka stojąca na półce, nawet w towarzystwie swoich koleżanek, nieczytana, ładnie wyglądająca nie jest szczęśliwa. Marzy o tym, żeby przeżywać przygody, spędzać czas w szalony sposób- niekoniecznie taki, jaki wyobrażają sobie dorośli.


Spełnianie marzeń w pojedynkę bywa trudne i czasami nudne. Książka potrzebuje pomocy czytelnika, jego wyobraźni , pomysłów i odwagi, aby złamać obowiązujące zasady i dać się ponieść świetnej zabawie. 

W środku, na każdej stronie znajdziemy instrukcję obsługi książki. Podpowiedzi w jaki sposób obudzić ją do życia.
Dotykanie stron różnymi częściami ciała?- czemu nie?! Słuchanie dźwięków jakie wydaje nasza towarzyszka- też świetna sprawa.


Niech przyzna się ten, kto ani razu nie wąchał książki;) Ja robię to za każdym razem. Nasze zmysły poznały już nową koleżankę, więc czas na bardziej szaloną zabawę, po której wszyscy będą wykończeni, ale również bardzo zadowoleni. Co ciekawego czeka na małych i dużych odkrywców?
Zobaczcie sami sięgając po tę pozycję!

Moja córka ma dziewięć lat, miłość do książek wyssała z mlekiem matki. 
Kiedy w jej ręce wpadła "Wykończ tę książkę " Keri Smith od razu przystąpiła do zabawy. Najgorszy był moment, w którym matka oznajmiła, że zabiera ją do recenzji. "Ale oddasz mi ją szybko, żebym mogła się jeszcze pobawić?
Wydaje mi się, że to najlepsza forma oceny. 

Ze swojej strony powiem, że książka Keri Smith przekonała mnie do siebie. Autorka wyszła poza utarte schematy, pozwoliła małemu czytelnikowi na odkrywanie, realizowanie swoich pomysłów i polubienie się z najlepszą rozrywką na świecie.

"Wykończ tę książkę" dostaje ode mnie 10/10 punktów! 

Komentarze