Przejdź do głównej zawartości

"Szarańska zaliczona w trzy dni"Przychodzi w życiu człowieka taki dzień, że musi sobie humor poprawić. Wiele jest na to sposobów. 
Moim niezawodnym jest czytanie książek. Dorwałam w bibliotece powieści Joanny Szarańskiej i zasiadłam do lektury ( trochę kłamię, nie potrafię czytać książek siedząc :) ).

Jedna książka przypadła na jeden dzień. Autorka skomentowała moje zdjęcia na Instagramie słowami jakie widzicie w tytule- pozwoliłam ich sobie użyć, idealnie pasowały :)

Kalina ma wymarzonego narzeczonego, przyjaciółki i ślub przed sobą. Ostatnie przygotowania, wieczór panieński i ten jeden, jedyny najpiękniejszy dzień w życiu stałby się faktem dokonanym, ale niestety...

zdrada Patryka wychodzi na jaw, co gorsza świadkowa, jedna z przyjaciółek Kaliny w kościele oświeca ją o tym, że będzie ojcem jej dziecka. Kwiaty lecą, pięść idzie w ruch. Bohaterka wpada w rozpacz ( co chyba jest zrozumiałe).

Wszystko zmienia się, gdy odbiera na poczcie list z voucherem do SPA. Prezent ślubny od ciotki Patryka zostaje przez dziewczynę wykorzystany. Jedzie autobusem do Kamionek- do dworku, w którym ma spędzić cudowne chwile na upiększaniu duszy i ciała.

Co zastaje na miejscu?

Dworek jest, SPA też kiedyś będzie. Właścicielka dobytku bierze Kalinę za malarkę, która ma odnowić fresk. Dziewczyna nie wyprowadza jej z błędu i podejmuje pracę u pani Elizy.
W międzyczasie wykonuje również inne zadania, które pojawiają się wraz z przybywającymi gośćmi.

Żeby nie było za wesoło ktoś kradnie jej walizkę. Później w dworku zaczynają się dziać dziwne rzeczy, pojawiają się tajemniczy goście. Ktoś chce ukraść wartościowy obraz, który niebawem przybędzie na miejsce. Podejrzewać można kilka osób. 

Kalina zaczyna bawić się w detektywa. 
Przeżywa dzięki temu ( i nie tylko) wiele radosnych, mrożących krew w żyłach i powodujących wybuchy śmiechu momentów.

Czy bohaterki zdołają udaremnić kradzież? Czy obecność niewiernego narzeczonego i jego ciężarnej żony wyjdzie Kalinie na dobre?

Gorąco polecam Wam całą trylogię "Kalina w malinach". Nie będę pisać o kolejnych tomach, musicie je poznać. Jeżeli lubicie obyczajówkę połączoną z sensacją z dużą dawką humoru- zdecydowanie są to książki, które powinniście przeczytać.

Według mnie najlepszy jest ostatni tom ( poprzednie jednak nie są gorsze!). Takich rzeczy to ja bym w życiu nie wymyśliła. Brawo dla autorki za pomysłowość, świetną akcję i rewelacyjnych bohaterów. 

Komentarze