Przejdź do głównej zawartości

"Jak zdobyć Nagrodę Nobla..."


Są na świecie ludzie, którzy zasłynęli swoimi odkryciami i zdobyli Nagrodę Nobla. Są też ludzie, którzy chcieliby osiągnąć taki sukces. W jaki sposób można tego dokonać? Czy życie noblistów było/ jest usłane różami? Jakie konsekwencje mogą przynieść ich odkrycia?

Na wiele z tych pytań odpowiedzi znajdziecie w książce "Jak zdobyć Nagrodę Nobla, czyli opowieści dla młodych geniuszy".
Mary bardzo lubi przeprowadzać eksperymenty i wierzy, że kiedyś zdobędzie Nagrodę Nobla.
Mama zabiera ją na spotkanie ze słynnym naukowcem, który niestety się spóźnia. Dziewczynka jest znudzona oczekiwaniem na profesora Marshalla. Wybiera się na spacer. Na korytarzu trafia na drzwi, na których wisi kartka z napisem "Nie przeszkadzać". Jak każdy ciekawy świata człowiek, nie może oprzeć się pokusie i zagląda do środka.

Za zamkniętymi drzwiami dzieją się niesamowite rzeczy i znajdują się tam ludzie, którzy już jakiś czas nie żyją. Mary bardzo chce pozostać niezauważona, niestety nie wychodzi jej to i wzrok zebranych w pomieszczeniu osób skupia się na dziewczynce. 

Dzięki swojej ciekawości uzyskuje możliwość podróży w czasie i poznania życia laureatów Nagrody Nobla. Poznaje między innymi Alberta Einsteina , Marię Skłodowską- Curie, Guglielmo Marconi oraz kilka innych ważnych osób. 

Spotyka się z nimi w czasach, w których żyli, poznaje odkrycia jakich dokonali i dowiaduje się wielu ciekawostek związanych z ich życiem.

Podróż do przeszłości jest nie lada gratką dla młodych czytelników. Zapewniam Was, że również ich rodzice z przyjemnością poznają przygody Mary i życie naukowców.
Przyznaję bez bicia, że o wielu rzeczach nie miałam pojęcia. 

Dzięki lekturze książki "Jak zdobyć Nagrodę Nobla..." nadrobiłam braki i teraz jestem mądrzejsza o kilka faktów :)
Młoda najbardziej zafascynowana była sekcjami "Przekonaj się sam", które znajdują się na końcu każdego rozdziału i pozwalają wykonać doświadczenia w warunkach domowych.

Co więcej mogę powiedzieć? Jeżeli Wasze dzieci są zafascynowane nauką, doświadczeniami- jest to dla nich idealny prezent. 

W dziale książki dla dzieci w Księgarni Taniaksiążka.pl znajdziecie tę, oraz wiele innych ciekawych książek.


Komentarze