Przejdź do głównej zawartości

"Włoskie lato" C. Elks


Bycie na życiowym zakręcie, cały świat sprzyjający wszystkim nie tylko nam...życiowy dołek. To stan znany chyba każdemu. Jak wiadomo z każdej sytuacji jest jakieś wyjście, nie zawsze jednak dajemy radę przeciwstawić się przeciwnościom losu. Często potrzebujemy pomocnej dłoni, która wyciągnie nas na powierzchnię.

Cesca Shakespeare- bohaterka książki "Włoskie lato"  przeżywa kolejny kryzys. Nie ma za co żyć, następny opłacony czynsz to jej marzenie. Utrudnia to strata pracy ( żadnej do tej pory nie utrzymała dłużej).
Winą za taki stan rzeczy obarcza pewnego człowieka, który zaprzepaścił jej szansę na wielki sukces. Kilka lat wcześniej dziewczyna napisała świetny scenariusz sztuki teatralnej. Aktor mający grać główną rolę wyjeżdża tuż przed premierą.

Ojciec chrzestny Cesci postanawia jej pomóc i proponuje pobyt i pracę we włoskiej rezydencji swoich przyjaciół. Dziewczyna niechętnie się na to zgadza. Postanawia jednak spróbować i przy okazji napisać nową sztukę.

Sam Carlton- bardzo znany hollywoodzki aktor, mający dość sławy, fałszywych przyjaciół i plotek na swój temat, szuka schronienia przed całym światem. Wpada na pomysł wyjazdu do włoskiej willi rodziców,

Jak się pewnie domyślacie Cesca i Sam spotykają się w jednym domu. Mężczyzna jest aktorem, który zniszczył marzenia głównej bohaterki. Dwoje ludzi, którzy nie pałają do siebie sympatią, musi zmierzyć się z przeszłością ale również z teraźniejszością, która szykuje dla nich cały wachlarz emocji i wydarzeń.

Na początku skaczą sobie do gardeł przy każdej możliwej okazji. Nie od dziś jednak wiadomo, że od nienawiści do miłości i odwrotnie jest bardzo krótka droga. 

Wakacyjna przygoda przynosi bohaterom również wiele przyjemnych momentów. Czy wspólne spędzanie czasu, praca i zabawa pozostaną tylko miłym letnim wspomnieniem? Czy może przerodzi się to w głębsze uczucie?

Carrie Elks napisała książkę idealną na letnie ( i nie tylko letnie) wieczory. Są emocje, jest akcja, nie ma czasu na nudę i odkładanie książki. To co dzieje się między bohaterami oraz wychodzące, skrywane przez nich fakty sprawiają, że lektura jest nie tylko lekką opowieścią o miłości. 

Autorka pokazuje rzeczy o które warto walczyć, zwraca uwagę, na to co często uważamy za mało istotne, a w rzeczywistości okazuje się niezbędne do egzystencji.

Książkę "Włoskie lato" z czystym sumieniem mogę polecić wszystkim- od Was zależy czy zechcecie po nią sięgnąć.

Księgarnia Tania Książka  w dziale Książki dla kobiet  oferuje tę i sporo innych opowieści, które umilą czas ;) 


Komentarze