Przejdź do głównej zawartości

"Widowisko" P. Borkowski"Widowisko" - trzeci tom przygód Zygmunta Rozłuckiego, psychologa po przejściach, który skutecznie pomaga policji w rozwiązywaniu kryminalnych zagadek. 

Akcja książki rozgrywa się w Olsztynie podczas festiwalu teatralnego. Już na samym początku dochodzi do morderstwa. Rozłucki zostaje zatrudniony w policji jako "sekretarka do zadań specjalnych".


Prowadzi swoje śledztwo, jednocześnie walcząc z nałogami i demonami przeszłości. Mężczyzna nie ma łatwego życia, a kolejne dni i wydarzenia dostarczają nowych zmartwień. Mimo trudnej sytuacji, nie poddaje się i dąży do rozwiązania zagadki. Morderca nie ułatwia sprawy, skutecznie myli tropy. 
Sprawy z każdą chwilą coraz bardziej się komplikują. Dodatkowe komplikacje wprowadzają powiązania sprawy ze światem polityki i zbliżające się wybory. 

Węszenie wśród aktorów i pracowników olsztyńskiego teatru wymaga nie lada wprawy i wyczucia sytuacji. Jak wiadomo aktorzy potrafią zagrać każdą kwestię... 

Przemysław Borkowski kolejny raz pokazuje, że warto sięgnąć po jego książki. Zarówno warstwa kryminalna jak i obyczajowa są na najwyższym poziomie. Czytelnik z każdym przeczytanym zdaniem chce więcej, chce poznać rozwiązanie zagadki, dowiedzieć się jak potoczą się losy bohaterów. 

Autor sprytnie wyprowadza nas w pole. Niby już wszystko jest jasne, a tu nagle wpada inny trop i nic nie jest już takie oczywiste. Poznając treść książki widać dokładny research,  Przemysław Borkowski porusza wiele ciekawych ( nieznanych mi dotąd) kwestii z dziedziny teatru, psychologii oraz codziennego życia. 

Kolejnym plusem jest dla mnie akcja osadzona w dobrze znanym mi mieście. Dzięki temu wyobraźnia działa na wyższych obrotach, powodując jeszcze większe zaangażowanie się w czytaną treść.

Z niecierpliwością czekałam na poprzednie książki, teraz czekam na kolejną. Wam gorąco polecam wszystkie trzy części cyklu o Rozłuckim.

Nowości  w Księgarni Tania Książka polecają się na jesienne wieczory :) Komentarze