Przejdź do głównej zawartości

"Wszystko, czego pragnę w te święta" A. LangnerŚwięta są idealnym momentem na odpoczynek, na spędzenie czasu z bliskimi. Jedni świętują w domowym zaciszu, inni wyjeżdżają. Każdy ma swój sposób na te dni. 

Ewa- bohaterka książki "Wszystko, czego pragnę w te święta", kobieta sukcesu, mająca poukładane życie w sferze zawodowej, potrzebuje odpoczynku od korporacji, dużego miasta. Święta Bożego Narodzenia postanawia spędzić w rodzinnym domu na wsi. Chce odpocząć, przemyśleć kilka spraw. Kończy trzydzieści lat, jej życie uczuciowe praktycznie nie istnieje. Jest poukładana, boi się zaryzykować. Typowa osoba, która na pierwszym miejscu stawia karierę

Wyjazd do rodziców zmieni życie dziewczyny o 180 stopni. Niespodziewany gość, szalenie przystojny i tajemniczy kolega brata Ewy, sprawia, że kobieta zaczyna żyć zupełnie inaczej niż dotychczas. Mimo ciągłych obaw decyduje się na odrobinę szaleństwa. 

Bruno, który szczególnie ją irytuje, z drugiej strony przyciąga Ewę jak magnes. Ich spięcia jak można się domyślać, często kończą się seksem. 
Miłosne igraszki są przeplatane problemami dnia codziennego, wątpliwościami oraz nieciekawą przeszłością mężczyzny.

Tajemnice, niebezpieczne sytuacje oraz świąteczny klimat skutecznie zachęcają do poznania historii bohaterów. 

Książka Anny Langer to typowa powieść erotyczna z kryminalnymi elementami. 
Muszę przyznać, że na początku główna bohaterka bardzo mnie irytowała. Do tego stopnia, że miałam ochotę odłożyć książkę i zacząć inną lekturę. Niezdecydowanie, szukanie problemów, tam gdzie ich nie ma...oj jak mnie to denerwowało. Bruno sprawił jednak, że Ewie wypadł z tyłka przysłowiowy kij i nieco wyluzowała. Stała się przyjazna dla otoczenia;) 

Według mnie kilka wątków można było bardziej rozwinąć ( być może powstanie kolejna część i zaspokoi mój czytelniczy niedosyt), ale przy całości nie sprawia to wielkiego problemu. Jest tajemniczy, zły mężczyzna, który zmienia życie grzecznej dziewczynki. Są niebezpieczne sytuacje, jest zwykła proza życia. Są też atrakcje dla czytelniczek 18+. 
Tytułowe święta są tylko małym dodatkiem, jednak gdyby nie one, cała historia nie wydarzyłaby się.

Lekturę polecam fankom gatunku. Spędzicie miłe chwile z bohaterami, oderwiecie się na chwilę od rzeczywistości. Relaks, który w nadchodzącym świątecznym zamieszaniu jest bardzo potrzebny zapewni Wam dział książki dla kobiet Księgarni Tania Książka
Zaglądajcie i łapcie dobre promocje ;) 

Komentarze