Przejdź do głównej zawartości

Kochasz? Czytaj dziecku jak najwięcej!


Luty- miesiąc miłości. Za chwilę pojawią się serduszka, pomysły na spędzenie Walentynek itp. Zaleje nas fala czerwieni i namiętności. Czy tylko z tym kojarzy się kochanie?

Magda z Save the magic moments ( klik) wpadła na genialny pomysł kampanii #KOCHANIEprzezCZYTANIE, która promuje czytanie dzieciom. 

Przez 28 dni lutego blogerki będą prezentować książeczki dla najmłodszych. Dzięki temu możecie poznać interesujące Was tytuły lub zupełnie nowe lektury.
O zaletach czytania najmłodszym chyba nie muszę wspominać ;)
Dziś zaprezentuję Wam pozycję "Pięknie dziękuję" Ellen Surrey- Wydawnictwa Babaryba.
Młoda moja od jakiegoś czasu uwielbia sama tworzyć historie, opowiadać o tym co widzi na obrazkach. Czytania oczywiście nie porzuciła- dzień bez książki jest dniem straconym. Powoli zaczyna też samodzielnie przedzierać się przez świat liter i to ona czyta matce swoje ulubione książeczki.

"Pięknie dziękuję" tekstu ma niewiele. Co się z tym wiąże? Wiele możliwości zastosowania, które zależne są tylko od naszych pomysłów.Moim pomysłem było zadawanie Młodej pytań. Najpierw odpowiadała, później patrzyła na obrazki i uzupełniała np. listę osób, którym chciałaby podziękować.

Bardzo podoba mi się moment, kiedy trzeba podać powody, za które możemy być wdzięczni i wypowiadamy magiczne słowo "Dziękuję". Dowiadujemy się wtedy naprawdę ciekawych rzeczy. Większość z nich jest bardzo zaskakująca.
Dziadkowi moje dziecko chciałoby podziękować za to, że pozwala jej zmywać naczynia ;)
Spędzanie wolnego czasu, wyjazdy? Pomysłów również będzie mnóstwo- jedne bardziej rzeczywiste, inne nieco mniej.

Książeczka jest wstępem do życiowych rozmów o sprawach ważnych i ważniejszych. Wdzięczność, dostrzeganie miłych momentów niekoniecznie związanych z prezentami materialnymi. używanie słowa dziękuję. Nie oszukujmy się w dzisiejszych czasach zanika. Nie tylko wśród dzieci, ale również w kręgach dorosłych ciągle gdzieś pędzących, narzekających na brak czasu, zmęczenie...

Czy nie warto się czasem zatrzymać? Spojrzeć na otaczający nas świat oczami dziecka. Takie chwile zapewni Wam przedstawiona przeze mnie pozycja.

Na koniec znajdziecie zadania do wykonania. Nie zostawiajcie ich swoim pociechom.
Zabawcie się, zastanówcie komu Wy chcecie podziękować, spędzić z nim czas. Chwila refleksji z pewnością nie zaszkodzi.Jak podoba Wam się książeczka? Co myślicie o kampanii? 

Ciekawa jestem Waszych opinii.

Komentarze