Przejdź do głównej zawartości

"Niebezpieczna gra" E. Wituszyńska


Kilka dni temu w moje ręce wpadła książka "Niebezpieczna gra". Przeczytałam wcześniej kilka opinii i stwierdziłam, że będzie to lektura idealna. Oczekiwania były spore, jaka okazała się rzeczywistość?

Weronika- policjantka, która podczas akcji traci partnera, który jest również jej przyjacielem, nie może sobie poradzić ze stratą. Prosi o przeniesienie z wydziału kryminalnego. Potrzebuje odpoczynku . Swoje smutki topi w coraz większych ilościach alkoholu. 
Telefon od szefa, nowe zadanie, które może wykonać tylko ona...

Musi zająć się ochroną aktora Przemysława Reja, który mógł być świadkiem zabójstwa kandydata na premiera. Mężczyzna, mimo, że nic nie pamięta, boi się o swoje życie, żąda ochrony.

Weronika chcąc nie chcąc podejmuje się powierzonej jej misji. Policjantka i aktor muszą udawać parę. Nikt nie jest z tego powodu zachwycony. Od samego początku dogryzają sobie, kłócą się praktycznie o wszystko. Niechęć jednego do drugiego widoczna jest gołym okiem.

Dla dobra sprawy pokazując się publicznie, ćwierkają jak prawdziwie zakochani. Mija czas, realnego zagrożenia nie widać. W momencie, kiedy wszystko ma się zakończyć, niespodziewane wypadki sprawiają, że aktor nie może spokojnie wyjść na ulicę. 

Weronika robi wszystko, żeby Przemkowi nie stała się krzywda. Wyjeżdżają z Warszawy, szukając schronienia w jej rodzinnym domu, którego nie odwiedzała od kilku lat.

Żadne z nich nie przyznaje tego głośno, ale spędzanie czasu 24/7 zbliża ich do siebie. Pozorne żarty nie do końca nimi są. W obliczu zagrożenia pojawia się uczucie... Czy rozwinie się dalej? Czy "Niebezpieczna gra" będzie miała pozytywny finał? Czy dwoje ludzi, skrywających tajemnice może być ze sobą na dobre i na złe?

Emilia Wituszyńska swoim debiutem zdobyła moje czytelnicze serce. Szybka akcja, podnosząca poziom adrenaliny, przeplatana wątkiem miłosnym. Dwoje ludzi, którzy mimo otaczającego ich zła, próbują zawalczyć o siebie. 

Autorka sprytnie miesza w życiu bohaterów. Niby już jest tak, jak być powinno, czytelnik jest pewien, że zna dalszy bieg wydarzeń...nagle zwrot akcji sprawia, że jest na początku drogi prowadzącej do ostatecznego rozwiązania zagadki.

Zapewniam Was, że na kartach powieści się dzieje. Nie każdy jest tym, za kogo się podaje. Nie do końca wiadomo, komu można zaufać. Walka o życie, gorące uczucie. Jak dla mnie- mieszanka idealna. Od toczącej się akcji ciężko się oderwać.

"Niebezpieczna gra" to książka dla której zarwałam nockę i chwilę po przebudzeniu wróciłam do świata wykreowanego przez Emilię Wituszyńską.

Księgarnia Tania Książka w dziale bestsellery  poza prezentowaną pozycją ma również wiele innych ciekawych książek.


Komentarze