Przejdź do głównej zawartości

"Powierzchnia. W poszukiwaniu prawdziwej siebie" K. TargoszIle razy w życiu mieliście chwile zwątpienia? Ile razy wszystko sprzeciwiało się przeciwko Wam?  Każda sprawa szła w nieodpowiednim kierunku? 
Jestem pewna, że nie raz i nie dwa. Życie to układanka, która składa się z wielu elementów, które na pierwszy rzut oka nie zawsze do siebie pasują.


Najnowsza powieść Katarzyny Targosz "Powierzchnia. W poszukiwaniu prawdziwej siebie" to opowieść o ludziach , którzy miewają lepsze i gorsze momenty, jak każdy z nas. Doświadczeni przez los, spotykają na swojej drodze osoby, które pomagają im powrócić na odpowiednie tory. Odnaleźć to co ważne.

Kinga- bohaterka bestsellerowej powieści "Szlak Kingi"  pomimo tego, że jej życie układa się "idealnie", czuje, że ona sama jest daleko od ideału. Kochająca się rodzina, pomoc samotnym matkom jest tym, co dla niej najważniejsze. Kobieta jednak szuka przysłowiowej dziury w całym. Jest zmęczona, nie ma już takiego zapału do działania.

Wspólnie z mężem wybierają się w zaległą podróż poślubną nad morze. Ich celem są Międzyzdroje. Na miejscu czekają na nich niespodzianki. Planowali odpoczynek, korzystanie z wolności od codzienności. Na swojej drodze spotykają osoby, które potrzebują ich pomocy. 

Skylar- młoda dziewczyna, urodzona w Stanach , jako dziecko straciła rodziców. Wychowywana w Polsce przez ciotkę, szuka swojej tożsamości, swojego miejsca na świecie, swojego celu o który będzie walczyć. 

Ksenia- popularna pisarka, właścicielka hoteli. Kobieta mająca wszystko o czym marzy większość ludzi- sławę, bogactwo, rodzinę. Na pierwszy rzut oka jest ideałem, jednak jak wielu z nas pod powierzchnią skrywa swoje grzechy i demony...

Znajomi i bliscy Skylar i Kseni, również znajdują się na wyboistych odcinkach swojej drogi. Każdy o czymś marzy, pragnie zrealizować swoje cele, lecz nie idzie im to zbyt dobrze. Brakuje im drogowskazu, który wskaże odpowiednią trasę.

Tym drogowskazem okazują się Kinga i Michał. Ludzie ogromnej wiary, zarażający nią coraz większą liczbę osób. Życiowe zakręty, trudne sytuacje sprawiają, że obrażają się na Boga. Małżeństwo pokazuje im, że nie wszystko jest takie, jakie widzą. Pomagają znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania, zwykłą rozmową pokazują, że czasami warto wyjść spod swojej życiowej powierzchni, zweryfikować plany, marzenia, znaleźć punkt zaczepienia i dążyć do niego.

Jak wiadomo nic nie dzieje się bez przyczyny. Jedni z Was uznają to za zrządzenie losu, inni za plan Boży. Druga opcja to myśl przewodnia książki. 

"Powierzchnia. W poszukiwaniu prawdziwej siebie" to historia przepełniona wiarą.  Autorka pokazuje zwykłych ludzi, ich codzienne problemy, lepsze i gorsze momenty. Sprawy, które z pozoru wyglądają beznadziejnie, nie zawsze muszą się źle skończyć. Bóg ma bohaterów w swojej opiece i to jemu zawierzają swoje troski i życie.

Wystarczy odnaleźć samego siebie, swoje słabości zamienić w atuty, rozgrzać się do walki o to co w życiu najważniejsze. Każdy z nas wpisze inne punkty na liście. Każdemu pomoże coś innego.

Książka Katarzyny Targosz powieścią uniwersalną. Jak już wspomniałam pokazuje życie zwykłych ludzi, ich codzienne trudy. Wskazuje co jest ważne, jakimi zasadami powinniśmy się w życiu kierować, żeby nie ranić innych.

Jeżeli potrzebujecie odskoczni, zwolnienia w życiu , szukacie swojej drogi- to pozycja idealna na takie właśnie momenty ( i nie tylko takie).

Komentarze