Przejdź do głównej zawartości

Moje muzyczne top 10

Sabina zaczęła ja kontynuuję :) Dziś przedstawię Wam moje ulubione kawałki. Jest ich oczywiście więcej ale wybranie dziesięciu naj nie było żadnym problemem. Niestety śpiewak ze mnie taki jak z koziej dupy trąbka i nie będę nagrywać swoich wersji :) Świat by tego nie przeżył. Podrzucę więc linki :)


1. Tede "Wyścig szczurów". Kawałek ciągle aktualny...wyścig szczurów był i będzie obecny w naszym życiu...

2. Molesta Ewenement "Iść swoją drogą"" Iść swoją drogą nie dać satysfakcji wrogom..." chyba nic więcej nie muszę dodawać :)

3.Paktofonika "Chwile ulotne"Jeden z pierwszych kawałków, które sprawiły, że pokochałam polski Hip-Hop.

4.Metallica "Nothing Else Matters" Koncertu z orkiestrą symfoniczną słuchałam milion razy. Podoba mi się do dnia dzisiejszego :)

5. Agnieszka Chylińska "Kiedy powiem sobie dość"Muzyka Agnieszki to moja druga miłość zaraz po Hip- hopie:) Słuchałam w młodości, słucham teraz :) Czytam Jej książki dla dzieci :)

6. Anna Maria Jopek "Joszko Broda"Kawałek, którego słuchałam w gorszych chwilach. Zawsze pomagał. Młoda też w pewnym momencie uwielbiała Joszka :D

7. Varius Manx "Ona ma siłę" Ta piosenka towarzyszyła mi w jednym złym momencie życia. Wałkowałam ją wiele razy. Domownicy mieli dość. Ja wbiłam sobie słowa do głowy i ruszyłam dalej podbijać świat ;)

8. Liber i Natalia Szroeder " Teraz Ty"Piosenka dobra na każdy poranek. Każdy dzień jest tym, który może stać się wyjątkowy. Każdego dnia mamy szansę coś osiągnąć. Głowy więc do góry i na przód :)

9.Bajm " Ta sama chwila" Pierwszy raz usłyszałam Beatę kończąc podstawówkę. Puścili nam na zakończenie ten kawałek. Większość ryczała...

10. Perfect "Niepokonani"Perfectu mogę słuchać bez końca. "Niepokonani" kolejny klasyk ciągle aktualny. "Trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść niepokonanym..."

Przedstawiłam Wam moje top 10 utworów muzycznych. Wiecie czego słucham. Możecie mnie bardziej pokochać lub znienawidzić :D 
Kiedyś może zbiorę się i stworzę taką listę z ulubionymi kawałkami Młodej...tylko Jej się gust muzyczny zmienia się co tydzień :)

Muzyka łagodzi obyczaje. Posłuchajcie odstresujcie się i jak chcecie podajcie swoje ulubione piosenki. Chętnie posłucham :)

Komentarze

 1. To Ty bardziej hip-hopowa jesteś:). Parę kawałków z Twojej listy uwielbiam, ale nie starczyło dla nich miejsca niestety:). Generalnie nadajemy prawie na tych samych muzycznych falach:).

  A i mała nieścisłość- to nie ja zaczęłam, tylko Tomek:).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale ja od Ciebie przejęłam pałeczkę. Odesłałam do Twojego posta więc znajdą i Tomka :D

   Usuń
  2. A które z moich kawałków lubisz? :)

   Usuń
  3. Metallica, stara Chylińska miała zadzior, no i Perfect może być:).

   Usuń
 2. Z tych kawałków jestem bardziej przy Metallice i Chylinskiej :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Za Paktofonikę cię kocham :) Jejku pamiętam jeszcze czasy jak Magik śpiewał w Kaliber44. Jak to było dawno :) Teraz u nas rządzi od wielu lat reggae, choć przełamane od czasu do czasu innymi gatunkami.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja generalnie słucham każdej muzyki, co mi w ucho wpadnie. Hip- hop jednak zawsze był i jest na prowadzeniu :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mnie by było cieżko zrobić takie zestawienie...za dużo różności lubię :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ooo, kochana! Chwile ulotne i Nothing else metters <3 <3 <3 Uwielbiam!
  W ogóle do Paktofoniki mam wielki sentyment, słuchałam jej w szczególnym etapie swojego życia i cała płyta "Archiwum kinematografii" jest dla mnie wyjątkowa. Z Mettalici też oczywiście wiele piosenek lubię - moja ulubiona to "Unforgiven II", kocham ją i nawet swego czasu stworzyłam opowiadanie inspirowane tą piosenką:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla mnie muzyka jest ważna. Moje wszystkie prace dyplomowe, wcześniej wypracowania w szkole itp. pisałam słuchając znienawidzonego przez moich Rodziców hh ;)

   Usuń
 7. Zaje..sta lista oprucz jopek bo jej nietrawie ale chilińska,paktofonika,tede,bajm,perfekt to jest to ale i lubie też inna muzykę np disco polo albo c.c.cash ,bad boys blue,modern talking,sandra

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Chętnie poznam Wasze zdanie :) Komentarze zawsze mile widziane