Przejdź do głównej zawartości

Wychowanie chłopców- kurs internetowy.


Pisałam już kiedyś o Internetowym Uniwersytecie Mądrego Wychowania. Powtarzać się nie będę- wszystkie informacje znajdziecie w tym poście (klik).

Dziś chciałabym powiedzieć Wam trochę o kursie Wychowanie Chłopców.
Gdybym miała syna lub pracowała zawodowo z chęcią sama bym się zapisała. 
Jeden ani drugi przypadek mnie nie dotyczy ale informacje mogę Wam przekazać- być może znajdą się wśród moich Czytelników osoby zainteresowane.


Najważniejsze 

Kurs rozpoczyna się 14.10.2015 roku

Trwa 6 tygodni

Koszt kursu to 150 zł.


Więcej informacji na temat zapisów znajdziecie klikając w link http://iumw.pl/kurs-wychowywanie-chlopcow.html.

Kurs kierowany jest zarówno do nauczycieli jak i do rodziców.

Pomoże odpowiedzieć na liczne pytania zawiązane z wychowaniem płci męskiej:
Jak odkryć i rozwijać zainteresowania chłopca?
Co zrobić z jego niespożytą energią?
Jak rozmawiać z chłopcem, aby nas słuchał i wiedział, czego od niego chcemy?
Co robić, kiedy nie reaguje na nasze prośby i polecenia?
Co robić, gdy się boi, kiedy płacze, kiedy jest przygnębiony?
Jak reagować na jego zaczepki słowne? 

Podczas trwania szkolenia dowiecie się- dlaczego sposób postrzegania świata przez dziewczynki i chłopców jest tak różny. Jak sprawić by lepiej się zrozumieli i szanowali siebie nawzajem. Dzięki poznaniu , zrozumieniu cech i potrzeb męskich- rodzicom i nauczycielom łatwiej będzie wychować młodych chłopców na samodzielnych , odpowiedzialnych, mądrych i kulturalnych mężczyzn.

Podczas trwania kursu jest możliwość uzyskania indywidualnej porady od psychologa oraz specjalistów z Fundacji. Także wymiana doświadczeń z innymi uczestnikami oraz moderatorami na forum możne poszerzyć naszą wiedzę we wspomnianym zakresie.

Przedstawiam również opinie uczestników:

"Bardzo dziękuję za przygotowanie i zorganizowanie kursu. Dla mnie, jako rodzica, jest to wiedza bezcenna,  która umożliwia mi nie popełnianie błędów wychowawczych, zrozumienie własnych postaw i emocji związanych z wychowaniem syna oraz lepsze przygotowanie się na nadchodzące "trudności " wychowawcze w różnych okresach rozwoju dziecka."

Dominika


"Zawsze wydawało mi się, że wychowanie chłopców jest łatwiejsze, niż dziewczynek, mimo że jako dzieci są bardziej niegrzeczni ;). Kiedy na świecie pojawiali się kolejno moi trzej synowie, a ja posuwałem się coraz dalej w moim zawodowym i ojcowskim doświadczeniu, uświadomiłem sobie jak wiele zagrożeń czeka na chłopców, jak bardzo są zaniedbywani w szkołach. Dzięki kursowi przeczytałem w końcu książkę S. Biddulpha, którą kupiłem już dawno. Oprócz książki miałem okazję do zapoznania się z bardzo ciekawymi materiałami zaproponowanymi przez moderatorkę kursu - Marzannę. Dyskusje na forum pozwalają na wymianę doświadczeń i wiedzy, co jest ogromnym atutem kursu. Wiedzę i materiały wykorzystam w swojej pracy z rodzicami w szkole, w której pracuję, tak jak to robiłem, kończąc poprzednie kursy. Planuję warsztaty dla rodziców na temat wychowywania chłopców. Dziękuję za Wasze kursy, ponieważ są najlepsze z wszystkich kursów online, z którymi miałem do czynienia - wymagają systematyczności, pracy, częstego logowania, dzięki czemu bierze się żywy udział w kursie. Spotkałem tam ludzi, którzy naprawdę chcą zająć się swoimi dziećmi jaka najlepiej. I chyba te spotkania z ludźmi i moderatorami są największą wartością kursów IUMW"

Mariusz

"Kurs według mnie został dobrze i sprawnie poprowadzony. Tematyka kursu mi odpowiadała, sposób wprowadzania do poszczególnych modułów również był w moim odczuciu adekwatny. W początkowej fazie miałam trochę problemów z ogarnięciem spraw związanych z techniczną obsługą platformy, związane to było po części faktem, iż zaczynałam kilka dni później i jednak potrzebny jest czas, by na spokojnie zapoznać się z platformą (szczególnie, gdy ktoś jest laikiem w tej kwestii). Tematyka kursu pozwoliła nie tylko poznać mi problematykę wychowania chłopców, ale również uzmysłowiła zagrożenia, jakie niesie dla nich współczesny świat. Z pewnością wiele spraw na nowo będę musiała przemyśleć. Dobrym pomysłem była końcowa praca pisemna, swego rodzaju "biznesplan wychowania", czyli założenia i aspekty wychowania synów, nad którymi chce się pracować w najbliższym czasie."

Agnieszka- mama dwóch chłopców

Jeżeli jesteście zainteresowani kursem zaglądajcie na stronę IUMW i kształćcie się- być może znacie kogoś, kto chciałby wziąć udział- przekażcie namiary :).


Informacje pochodzą ze strony http://iumw.pl/kurs-wychowywanie-chlopcow.html.

Komentarze

 1. O, super! Nie wiem co prawda na ile mogłabym się skupić na internetowym kursie, nigdy czegoś takiego nie robiłam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja jeszcze też nie ale kto wie może kiedyś? :)

   Usuń
 2. Temat na pewno ciekawy i istotny. Ja mam całą masę książek od wydawnictwa eSPe o wychowaniu chłopców, więc kurs sobie odpuszczę, ale mogę potwierdzić, że wychowanie chłopca i postrzeganie przez niego świata, bardzo się różni od tego, jak to jest w przypadku dziewczynek.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I w sumie to chyba jest fajne:) Na pewno nie łatwe ale ciekawe doświadczenie...kobieta będąc matką musi się trochę nagimnastykować przy synu:)

   Usuń
 3. Jakoś to do mnie nie trafia. A gdzie tu instynkt macierzyński? Gdzie tu kreatywność matki? Mam wrażenie, że to jest nauka pewnych szablonów i już. No ale co kto lubi ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja z kolei uwielbiam, szkolenia, kursy, konferencję- wszystko to co poszerza moją wiedzę :)

   Usuń
 4. Ja bym chętnie się zapisała na jakiś kurs z serii: jak przetrwać z przedszkolakiem i niemowlakiem pod jednym dachem ;))

  OdpowiedzUsuń
 5. U mnie jest jeden problem- kursy śmiertelnie mnie nudzą, obojętnie czego by dotyczyły :). Tak już mam, choć nie mam wątpliwości, że kurs, o którym piszesz, będzie interesujący :).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja z kolei lubię takie rzeczy- kursy, spotkania, konferencje :)

   Usuń
 6. Zdecydowanie wychowanie chłopca różni się od naszego kobiecego i czasem nie warto zmieniać małych facetów na siłe wegług naszych damskich założeń

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już wiem do kogo się zgłosić jak będę miała syna kiedyś ;)

   Usuń
 7. Jedynym chłopcem na moim "wychowaniu" jest mąż, ale chyba on się nie liczy. :) ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każdy się liczy- bo oni podobno do końca są jak dzieci :D

   Usuń
 8. ciekawe.... nie wiedziałam, że są takie kursy! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja wcześniej też nie miałam o nich pojęcia :)

   Usuń
 9. O kurcze to już robią takie internetowe kursy. Ja jednak wolę wychowywać zgodnie ze sobą :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja gdybym miała kasę chętnie bym skorzystała :)

   Usuń

Prześlij komentarz

Chętnie poznam Wasze zdanie :) Komentarze zawsze mile widziane