Przejdź do głównej zawartości

Uważaj na słowa

Z pozoru nic się nie dzieje zdrowe dziecko rośnie jak na drożdżach...jednak jest mały problem dziecko nie chodzi mimo, że rówieśnicy już dawno biegają. Nie będę tu opisywać całej historii- na szczęście trafiliśmy na cudowną Rehabilitantkę i wszystko jest ok.

Chodzi tu o ludzi...idziesz z dzieckiem na spacer ( dziecko w wózku) teksty typu mamusia by dziecko z wózka w końcu wypuściła i milion pięćset pytań czemu jeszcze nie chodzi??? moje w tym wieku to już biegało, skakało itp. może musisz ją prowadzać, stawiać kup jej chodzik szybciej pójdzie. Dziękuję mam zalecenia od rehabilitantów i wiem co mam robić...eee tam gadanie kiedyś tak się robiło i roczniak chodził...a teraz mamy wszyscy dzięki temu krzywe kręgosłupy. 

I tak w kółko aż się człowiekowi z domu nie chce wychodzić bo ciągle to samo. Idziesz do piaskownicy czemu pani dziecko na rękach nosi? Taka duża niech chodzi...można olewać to wszystko ale do momentu...kiedy Twoje dziecko bierze książeczkę i pokazuje ci idące dziecko i mówi : Lenka tup, tup na spacer...siedzisz i ryczysz...robisz wszystko żeby było dobrze a tu nadal nic...dziecko kończy 18 miesięcy są pierwsze kroki cieszysz się... później powrót na kolana i kolejne dni stresu. Nadchodzi piękny dzień i Terrorystka śmiga tak, że nie można jej zatrzymać...zaczynają się "spacery" a raczej biegi...no i dla bezpieczeństwa dziecka kupujesz szelki ( na placu zabaw i na trawie Młoda śmiga bez tzw "smyczy")...zaczynają się komentarze mama prowadzi Cię jak pieska itp., itd...Mnie to nie rusza moja d...jest wystarczająco twarda, ale moje dziecko nie musi tego wysłuchiwać...ono jeszcze wierzy, że wszyscy ludzie są dobrzy...

Masz człowieku  jakiś problem powiedz to  w momencie kiedy moje dziecko nie słucha...ono rozumie więcej niż ci się wydaje...kiedyś odpowie aż ci w pięty pójdzie mamusia ją nauczy jak reagować na głupie teksty... niech tylko trochę podrośnie :)

Komentarze

 1. I tak ,trzymaj ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Gosiu, złośliwość a przede wszystkim wścibskosc innych ludzi nie zna granic. Tymbardziej w małych miastach, gdzie to ludzie wiedza o Tobie więcej, niz Ty sama. ;) pamiętaj, ze nie warto brać wszystkiego sobie do serca. Rób swoje i nie oglądaj sie na innych - to Ty masz wygrać, gdy inni zostaną w tyle!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie...zwłaszcza w naszym mieście da się zauważyć takie zachowania...ale zero do bani i do przodu:)

   Usuń
 3. teraz mamy dużo wiedzy i możliwości .Rób co do ciebie należy i głowa do góry.DM

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możliwości są...wiedza nie zawsze...niektórzy niestety zatrzymali się ze swoimi poglądami i metodami w epoce średniowiecza :P

   Usuń

Prześlij komentarz

Chętnie poznam Wasze zdanie :) Komentarze zawsze mile widziane