Przejdź do głównej zawartości

Książe...

Każda z nas szuka księcia z bajki...dlaczego? Od dzieciństwa jesteśmy bombardowane bajkami....o księżniczkach i  ich przygodach...i pojawia się tam ten wyśniony mężczyzna na białym koniu...

Jaka jest rzeczywistość...całujesz żaby...i nie chcą się zamienić... wybierasz potencjalnego kandydata, który być może zmieni się w tego wymarzonego...jest pięknie...spędzacie ze sobą czas...pokazujecie się z jak najlepszej strony...czego więcej chcieć...normalnie bajka...decydujecie się na wspólne życie...wijecie gniazdko... i wtedy bajka zmienia się w prawdziwe życie. 

Zaczynają denerwować cię porozrzucane skarpety, brudne gary w zlewie itp., itd...wymarzony odbiega od wymyślonego przez ciebie ideału...zaczyna się narzekanie, kłótnie...masz dość...nie tak miało to wyglądać w twoich wyobrażeniach...ale każdy ma wady- ty także...i on też musi z tym żyć, znosić twoje humory (nie zawsze dobre), zachcianki, problemy ( często wyolbrzymione)... zmienić nikogo się nie da...można jedynie trochę przestawić na swój tok myślenia...ale czy fajnie byłoby gdyby wszyscy myśleli i robili tak samo, przede wszystkim trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie czy chcesz mieć przy swoim boku pantoflarza ( jeśli tak zmieniaj go dalej...jeśli nie jest masochistą w pewnym momencie pójdzie sobie w siną dal) czy partnera, który też akceptuje ciebie taką jaka jesteś- jeśli wybierasz opcję drugą- też musisz się dostosować do panujących warunków ... 

Ciężko bywa...ale nikt nie mówił, że będzie łatwo. Ponarzekać czasem trzeba, ale zanim powiesz, że z twoim mężczyzną nie da się żyć...zrobisz kolejną jazdę o nic zastanów się czy ty jesteś idealną księżniczką, której nic nie można zarzucić...pamiętaj ,że zawsze mogłaś trafić gorzej...i wtedy miałabyś pole do popisu na babskich wieczorach... :) 

Komentarze

  1. A ja wyszłam za faceta, którego znam od dziecka i którego zawsze bardzo nie lubiłam. Miłość chadza dziwnymi drogami, bo mijają lata, a ja jestem bardzo zadowolona z wyboru:)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Chętnie poznam Wasze zdanie :) Komentarze zawsze mile widziane