Przejdź do głównej zawartości

IUMW- czyli coś dla rodziców i nauczycieli.

http://www.iumw.pl/

Każdemu z nas: rodzicowi, nauczycielowi zależy na tym aby jak najlepiej przygotować dziecko do życia w dorosłym świecie. Wiedzę na temat wychowania czerpiemy z poradników, od innych osób. Dość często szukamy jej w internecie.

Chciałabym pokazać Wam fajne miejsce gdzie wiedzę taką możecie poszerzać pod opieką specjalistów.

Mowa o Internetowym Uniwersytecie Mądrego Wychowania . Zajrzyjcie tu jest więcej informacji (klik).

Czym jest IUMW?

"Internetowy Uniwersytet Mądrego Wychowania (IUMW) jest powszechnie dostępnym, rekomendowanym przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, zasobem wiedzy psychologicznej, wychowawczej, dotyczącej zdrowego stylu życia itp., przydatnej do kompetentnego wspierania rozwoju, wychowania i edukacji dziecka"
Co oferuje IUMW?

Kursy internetowe.

"Internetowy Uniwersytet Mądrego Wychowania (IUMW) oferuje kursy tematyczne, które pozwalają poszerzyć wiedzę oraz zdobyć umiejętności w zakresie kompetentnego wspierania rozwoju i edukacji dziecka, zdrowego stylu życia oraz innych zagadnień omawianych na www.iumw.pl.

Kursy prowadzone są on-line w formie zajęć interaktywnych na platformie e-learningowej Moodle. Uczestnicy kursu pracują w grupach pod kierunkiem wykwalifikowanych Moderatorów. Ukończenie kursu IUMW z wynikiem pozytywnym zostanie potwierdzone certyfikatem. Kursy e-learningowe są odpłatne. Uczestnicy, zwłaszcza Nauczyciele, mogą wystąpić do swoich pracodawców/placówek o dofinansowanie lub całkowite pokrycie kosztu kursu."


"Kursy zostały opracowane merytorycznie przez Irenę Koźmińską, Prezesa Fundacji „ABCXXI − Cała Polska czyta dzieciom″, oraz Elżbietę Olszewską, Dyrektora Programowego Fundacji, współautorki książek: „Z dzieckiem w świat wartości” oraz „Wychowanie przez czytanie”. Wykorzystano w nich doświadczenia dwóch edycji studiów podyplomowych dla nauczycieli pt. „Czytanie jako metoda rozwoju i edukacji” przeprowadzonych przez Fundację w latach 2009-2010 we współpracy ze Szkołą Wyższą Psychologii Społecznej, pod kierunkiem prof. Anny Brzezińskiej."

Jakie korzyści zapewni Wam kurs?

- świadomość potrzeb rozwojowych dzieci
- poszerza wiedzę na temat deficytów rozwojowych oraz zagrożeń dla dzieci i młodzieży
- wymiana doświadczeń, praktyk, pomysłów w pracy z dziećmi
- podnosi kompetencje wychowawcze uczestnika, umożliwia jego rozwój zawodowy i osobisty
- ułatwia pracę z uczniami poprzez dobór właściwych metod, zrozumienie ich zachowań- przez co również zwiększa się satysfakcja z wykonywanej pracy

Kursy jakie oferuje IUMW:

1. Wychowanie przez czytanie

2. Wychowywanie chłopców

3. Czytanie jako metoda rozwoju i edukacji

4. Jak wychować zdrowe emocjonalnie i radosne dziecko
5. Nauczanie wartości


15 kwietnia 2015 rusza kolejna edycja kursu Wychowanie przez czytanie.

Czas trwania: 7 tygodni
Koszt kursu: 175 zł
Kod kursu: WpC; 2015.04.15


Nie od dziś wiadomo, że czytanie wspomaga rozwój dziecka. Wzbogaca jego zasób słownictwa, rozwija wyobraźnię. Czytane teksty przekazują maluchowi wiele wartości i zasad obowiązujących w społeczeństwie. Uczą także wrażliwości i budują wieź z rodzicem.
Niestety wraz z większą dostępnością nowinek technicznych książki w wielu domach odstawione zostały na boczny tor. Nie każde dziecko lubi słuchać lub czytać książki. Co się z tym wiąże- może mieć problemy w szkole- a tego chyba żaden rodzic nie chce.

"Na kursie „Wychowanie przez czytanie” dowiesz się m.in. dlaczego dzieci nie lubią czytać, jak rozwijać ich umiejętności językowe i pasję do książek, jakie błędy popełniamy ucząc je czytania, jaki wpływ ma czytanie na przezwyciężanie ograniczeń zdrowotnych i rozwojowych, dlaczego czytanie chłopcom jest najlepszym prezentem, jakim możemy ich obdarować, jaki jest związek między czytaniem a systemem wartości."

Brzmi zachęcająco? 

Jeżeli ktoś z Was jest zainteresowany zajrzyjcie na stronę http://www.iumw.pl/kurs-wychowanie-przez-czytanie.html (klik) i wzbogacajcie swoją wiedzę. Ukończenie kursu z wynikiem pozytywnym zostaje potwierdzone certyfikatem.

Komentarze

 1. Brałam udział w kilku internetowych, ale jednak najbardziej lubię warsztaty/szkolenia itp. twarzą w twarz, ale chętnie poznam ofertę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja jeszcze nie brałam udziału w takich kursach, ale może kiedyś się skuszę ;)

   Usuń
 2. Nie słyszałam o tej stronie. Zajrzę. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. "Wychowanie chłopców" to by mi się przydało:) Ale mam świetną książkę na ten temat - "Dzikie stwory" i faktycznie wszystko tam jest opisane tak, jak to obserwuję u mojego syna i wyjaśnione są przyczyny chłopięcych zachowań.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiesz czy nie ma takiej książki dla rodziców dziewczynek?

   Usuń
 4. Fajnie wiedzieć, że jest coś takiego. Nie słyszałam o tym wcześniej.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ciekawa alternatywa, nie miałam pojęcia, że istnieją kursy z wychowania dziecka :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak na kurs internetowy to spora kwota.
  Naslonecznej.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem jakie są ceny innych kursów, ale jeśli nauczyciel się na nie wybiera to może uzyskać zwrot ;)

   Usuń
 7. Jeszcze w sumie nigdy nie brałam udziału w szkoleniu on-line. Teraz są zgłoszenia na jakieś szkolenie logopedyczne w tej formie, ale jest okropnie drogie (jak zresztą większość szkoleń logopedycznych), opinii żadnych, mało kto ryzykuje.
  Ale chyba też bardziej wolę szkolenia twarzą w twarz :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja póki co oprócz studiowania nie brałam udziału w żadnych kursach. Jak pójdę do pracy to się zacznie szkolenie ;)

   Usuń
 8. Pomysł dobry, chociaż ja raczej nie skorzystam z wiadomych względów;).

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie miałam pojęcia o tej platformie! Będę zaglądać, poszukam czegoś ciekawego dla nauczycieli.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Chętnie poznam Wasze zdanie :) Komentarze zawsze mile widziane