Przejdź do głównej zawartości

Wakacyjne przygody


Przyszły w końcu oczekiwane przez dzieci, młodzież i rodziców (?) wakacje. Jedni mają plany, inni idą na żywioł. Wszystkich łączy jedno- chcą odpocząć. Form relaksu jest mnóstwo- lenistwo na plaży, zwiedzanie miast, górskie wycieczki itp. Każdy wybiera odpowiednią dla siebie opcję i korzysta.
Niestety nie zawsze jest tak kolorowo. Choroba (najczęściej) dziecka, szef, który wezwie z urlopu...potrafią nieźle w życiu namieszać.

Co zrobić, gdy nie mamy planów, jesteśmy zatrzymani w domu? Czy na pewno nie ma ciekawej opcji na spędzenie wakacyjnych dni?

Kolejny raz z pomocą przychodzi Wydawnictwo Babaryba.

Picture book "Jedziemy na wycieczkę" zabiera czytelników na wieś i do lasu. Co ciekawego można tam robić, kogo spotkać?

Jak widać na załączonych obrazkach- znajdziemy tam mnóstwo atrakcji.

Młodsze dzieci poznają wiejskie zwierzęta, poćwiczą swoje małe buźki naśladując odgłosy jakie wydają. Dowiedzą się jak wygląda praca w gospodarstwie, co należy robić, żeby zwierzęta były szczęśliwe, a kapusta, ziemniaki i pomidory dotarły na nasze stoły. Poznają obowiązki i zadania jakie ma do wykonania gospodarz. 

Po wiejskich atrakcjach czas na las. Las w którym nie tylko słucha się śpiewu ptaków i zbiera grzyby. Pracują tam ludzie, którzy dbają o porządek, zajmują się wycinką drzew, wykonują szereg prac, których efekty pozwalają na bezpieczne przebywanie wśród drzew i zwierząt. 

Po ciężkiej pracy czas na zabawę. Przenosimy się do indiańskiej wioski i na imprezę z ogniskiem przy blasku gwiazd.

"Jedziemy na wycieczkę" oferuje wiedzę, rozrywkę i inspirację.

Jak już wiele razy wspominałam- uwielbiam książki obrazkowe. Dają możliwość świetnej zabawy, która ograniczona jest tylko naszą wyobraźnią. 

Książka odpowiednia jest dla dzieci w każdym wieku. Młodsze jak już wspomniałam- mogą naśladować dźwięki zwierząt, poznawać je, zadawać rodzicom mnóstwo pytań dotyczących tego co właśnie zobaczyły ;)

Można stworzyć swoją zagrodę, z dostępnych materiałów- klocki, kartki itp. Zabawa na czas, gdy pogoda nie rozpieszcza lub dziecię walczy z zarazkami. Wymyślanie opowieści, odgrywanie scenek- pomysłów jest tyle ile osób na świecie. Każdy znajdzie coś, co będzie dla niego odpowiednie i zapewni miłe spędzanie czasu. Zapewniam Was, że dzieciaki będą zachwycone taką formą rozrywki. Przede wszystkim wspólnie z rodzicami przeżyją świetne przygody- nie ważne, że w domu, będą mogły wykazać się swoją kreatywnością. dowiedzą się ciekawych i przydatnych rzeczy o otaczającym je świecie.

Książka może być inspiracją dla osób, którym brak pomysłów na krótką wycieczkę. Wieś, las- obowiązkowo z pozycją "Jedziemy na wycieczkę"- weryfikacja tego co na obrazkach i w rzeczywistości. Kolejna okazja do rozmów, zabaw, przekazania wiedzy.


Kolejna propozycja to "Statki, łodzie i motorówki".

Są ludzie, którzy kochają pływanie. Podziwiam i trochę zazdroszczę, ja sama panicznie boję się ogromnych statków, wejście na pokład jest dla mnie okropnym stresem. Powoli przełamuję ten lęk i na takie malutkie, płynąc na krótkich dystansach wchodzę bez większych emocji ( delikatny stres zawsze mi towarzyszy).

Na rejs z Wydawnictwem Babaryba wybieram się z uśmiechem na twarzy. 


Przygód i miejsc odwiedzonych podczas wyprawy jest wiele. Poznajemy życie w różnych miejscach, zobaczymy stocznię, park wodny , ogromny port. Możemy tam dotrzeć motorówką, promem, statkiem pasażerskim lub łodzią policyjną. Do wyboru, do koloru.

Wiedząc już wszystko na temat wodnych podróży, maszyn jakie nam je umożliwiają, możemy pójść krok dalej i napisać ( starsze dzieci samodzielnie, młodsze z pomocą rodziców) "wodną opowieść". Wybrać bohaterów, wymyślić ich przygody. Możemy zbudować statek, albo pobawić się w piratów, siedząc na łóżku :)

Inspiracji do wakacyjnych wypraw również w tej książce jest sporo. Jeżeli tak jak ja boicie się pływać, Wasze dzieci się boją...można wybrać się do stoczni, do miejsc w których można obserwować statki, niekoniecznie na nie wsiadając.

Rodzic jest takim stworzeniem, które powinno mieć worek pomysłów na zajęcie czasu swojemu dziecku. Nadmiar obowiązków, choroba, problemy, zmęczenie, skutecznie zamykają ten zbiór. Właśnie w tym momencie sięgam po książki z Wydawnictwa Babaryba, które poza prezentowanymi przeze mnie pozycjami, posiada w swojej ofercie bardzo dużo tytułów dla dzieci w każdym wieku. 
ps. Nie tylko dzieci świetnie się bawią :) 

Komentarze