Przejdź do głównej zawartości

"Szwindel" J. ĆwiekJakub Ćwiek w swojej najnowszej książce "Szwindel" zabiera czytelników w podróż po świecie przekrętów. Mniejszych, większych, oczywistych i tych, które bardziej zaskakują. 

W zakładzie opiekuńczym umiera mężczyzna. Zostawia zeszyt, który pielęgniarka przekazuje jego synowi. W środku są zapiski, pieniądze oraz obietnica fortuny- jedyne co chłopak musi zrobić to nawiązać kontakt z byłym wspólnikiem ojca i jego grupą trudniącą się przekrętami.

Raz robią skok na mniejszą, raz na większą kasę. Wszystkie akcje są świetnie zorganizowane. Mistrzowie przekrętu idealnie odgrywają przydzielone role. Nagrodą są nie tylko pieniądze, ale również satysfakcja, która jest motorem napędzającym kolejne przedsięwzięcia. 

Każdy z nich prowadzi podwójne życie. Jedno z rodziną, drugie z grupą. Fikcyjne imiona, wymyślone życiowe historie, przebieranki- to wszystko sprawia, że adrenalina wchodzi na wyższy poziom, daje motywację do działania.

Chęć zdobycia naprawdę dużych pieniędzy sprawia, że hermetyczna grupa przyjmuje w swoje szeregi nowego, 
" tymczasowego" członka.

Wszystko idzie zgodnie z idealnym planem...do pewnego momentu. Każdy z uczestników akcji myśli, że sztukę przekrętu opanował do perfekcji. Niestety, rzeczywistość brutalnie weryfikuje oczekiwania.

"Szwindel" Jakuba Ćwieka to historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Autor pokazuje w jaki sposób działają oszuści i jak przez chwilę nieuwagi, można zostać ich ofiarą, przy okazji tracąc pieniądze.

Książka to powiew świeżości na rynku wydawniczym. Dawno nie czytałam tak dobrej powieści, która łamie utarte schematy, nie idzie w kierunku pogoni za mordercą i kolejnymi trupami.

Jakub Ćwiek idealnie manewruje wydarzeniami. Bywały momenty, że musiałam się przez chwilkę zastanowić kto z kim. po co i w jakim celu:)

Koniec powieści bardzo mnie zaskoczył. Takiego obrotu, jakiego nabrały sprawy, nie spodziewałam się przez całą lekturę.

Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością autora. Wiem, że na pewno nie ostatnie.
Jeżeli lubicie takie historie ( jeżeli jeszcze nie wiecie czy lubicie) gorąco polecam Wam "Szwindel" .

Jestem pewna, że nie zawiedziecie się czytając tę książkę. Inaczej spojrzycie na przypadkowych ludzi, treści zamieszczane w internecie. Będziecie bardziej czujni podejmując niektóre decyzje. 

Komentarze