Przejdź do głównej zawartości

"Kilka godzin do szczęścia" R.J. FiszerSzczęście- pojęcie, które można interpretować na wiele różnych sposobów. Każdy z nas poda inną definicję magicznego słowa. Mogą to być: zdrowie, miłość , spełnianie marzeń, worek pieniędzy, książę za męża. Do wyboru, do koloru. Jedno jest pewne- każdy z nas chce być szczęśliwy.

Bohaterki powieści " Kilka godzin do szczęścia" nie są wyjątkiem. Anna, Kasia i Eliza to : babcia, córka i wnuczka. Mieszkają w Poznaniu, ich życie układa się nie do końca tak jakby tego chciały. Najmłodsza z klanu zaczyna swoje dorosłe życie. Wybiera studia, mama nie do końca jest z tego zadowolona, próbuje wpłynąć na córkę. Kasia ma udane życie zawodowe, uczuciowe niekoniecznie. Po śmierci ojca Elizy, nie związała się z żadnym mężczyzną uczuciowo. Od wielu lat jest kochanką swojego szefa. Anna po śmierci męża, przez przypadek poznaje tajemnicę, która diametralnie zmienia jej życie. 

Okazuje się, że jej mama nie była jej biologiczną matką. Listy, które dla niej zostawiła wyjaśniają sytuację, ale nie do końca. Seniorka postanawia wyruszyć na Kaszuby i poznać resztę prawdy o swoim pochodzeniu. Wyjawia swój plan córce i wnuczce. Kiedy mija pierwszy szok, zapada decyzja o wspólnym wyjeździe.

Spragnione przygód i prawdy kobiety trafiają do Parchowa, rodzinnej miejscowości Anny. To co spotka je na miejscu, z pewnością nawet im się nie śniło. Przypadkowe spotkania, uzyskane informacje, sprawią, że kobiety zupełnie inaczej spojrzą na świat, na swoje życie.

Roma J. Fiszer zabiera czytelników na wycieczkę po wielu miejscach w Polsce. Nie szczędzi dokładnych opisów odwiedzanych miejsc. Nie ogranicza się jedynie do pięknych krajobrazów. Dodatkowo serwuje historię miast, do których trafiamy razem z bohaterkami. Momentami czułam się jakbym szła uliczkami opisywanych miejscowości ( niektóre odwiedziłam osobiście, niektóre nie są mi znane).

Nie tylko piękne opisy miejsc sprawiają, że lektura wciąga. Życie toczące się na kartach powieści, rozterki bohaterów, ich radości i smutki zmuszają do dalszego czytania. Idealnie pasuje tu cytat "Jeszcze jeden rozdział i pójdę spać". 

Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością Romy J. Fiszer i wiem, że nie ostatnie. Szykuję się do przeczytania dalszych losów Anny, Kasi i Elizy. Wam również gorąco polecam.

Znacie twórczość autorki? Jak Wasze wrażenia?

Księgarni Tania Książka w dziale nowości czeka na Was sporo ciekawych pozycji :) 

Komentarze