Przejdź do głównej zawartości

"Ekstaza. Lata 90.Początek" A . Gacek

 


Lata 90-te to czas, kiedy uczęszczałam do przedszkola i szkoły podstawowej. Był to okres beztroski, zabaw i poznawania świata- najpierw tego najbliższego, następnie przy pomocy prasy i telewizji- tego bardziej odległego. 

Pierwsi idole, plakaty na ścianach, zbieranie wycinków z "Bravo" o ulubionych artystach. Wielki świat zachwycał, przyciągał i był jednym wielkim, niespełnionym marzeniem.

Oprócz tego, co najbardziej mnie interesowało, na świecie działo się dużo więcej ciekawych rzeczy, o których do dnia dzisiejszego nie miałam pojęcia.

Anna Gacek przybliżyła mi je w swojej książce "Ekstaza. Lata 90. Początek".

Autorka zebrała fakty z życia ludzi, których nazwiska nie schodziły z pierwszych stron gazet. Niektóre były znane szerszemu gronu, inne są całkowicie nowe dla wielu odbiorców.

Na kartach książki pojawiają się osoby, których życie dla wielu było inspiracją, stały się legendą sceny muzycznej, filmowej lub wybiegów. Anna Gacek pisze nie tylko o blaskach, pokazuje również cienie bycia sławnym. Sprawnie i z gracją lawiruje pomiędzy opisywanymi faktami, osobami. 

Będąc w połowie jednej opowieści, byłam bardzo ciekawa czym autorka zaskoczy mnie w kolejnym rozdziale. 

"Ekstaza..." jest bardzo ciekawym powrotem do przeszłości. Z wielką przyjemnością zatopiłam się w lekturze. Przypomniałam sobie niektóre informacje, inne całkowicie mnie zaskoczyły. 

Gwiazdy wielkiego ekranu, sławne modelki, artyści tworzący muzykę, zaczynali swoją karierę właśnie w latach 90- tych, większość z nich do dnia dzisiejszego jest wzorem, inspiruje, są wspominani przy każdej możliwej okazji. Utwory wielu z nich słuchamy każdego dnia, w wielu miejscach na świecie. Filmy oglądamy z ogromnym sentymentem. 

Lekturę polecam osobom, które chętnie wybiorą się na wycieczkę w przeszłość. Zapewniam, że dowiecie się ciekawych rzeczy i wiele razy Wasze oczy zrobią się większe po poznaniu niektórych faktów. 

Komentarze