Przejdź do głównej zawartości

"Wilkołak" W. Chmielarz"Wilkołak" jest trzecią częścią przygód Dawida Wolskiego- prywatnego detektywa.  

Na pogrzebie swojego ojca, mężczyzna widzi Igę- miłość swojego życia. Kobieta od wielu lat nie żyje, a mecenas Wolski, jego ojciec wybronił jej zabójcę. Przeszłość wraca. Detektyw za wszelką cenę chce odkryć prawdę i odnaleźć ukochaną. 

Nie ma dla niego rzeczy niemożliwych.  W swoją misję wciąga prokuratora Adama Górnika. Robią rzeczy, o których wielu by nawet nie pomyślało. Wykradają z grobu szkielet, porywają człowieka... 

Poszukiwania Igi przeplatają się z codziennością, problemami rodzinnymi, sprawami zawodowymi, które na pierwszy rzut oka nie mają ze sobą związku. 

Z czasem elementy układanki zaczynają wskakiwać na swoje miejsce.  Wychodzą również na jaw tajemnice z przeszłości. Okazuje się, że wiele kobiet straciło życie.

Nie wszyscy byli tymi, za których ich uważano. Ich działania niekoniecznie miały cel, jaki widzieli inni. Domysły, tajemnice, konflikty...jedne miały sens, inne nie. 

Zakończenie - uwierzcie, że może Was bardzo zaskoczyć.

Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością autora. Wojciech Chmielarz stworzył świetną historię. Żałuję, że zaczęłam poznawać losy Wolskiego od ostatniego tomu, ale nic przecież nie stoi na przeszkodzie, żeby przeczytać poprzednie książki.

Autor, pomiędzy poszukiwania zaginionej kobiety wplata wiele ciekawych wątków. Jak dla mnie wszystko idealnie dobrane, wyważone. Nie ma przesady w żadną stronę.

"Wilkołak" to książka, którą ciężko odłożyć, z każdą kolejną stroną jest coraz ciekawiej. Jedna sprawa się wyjaśnia, następna wchodzi na jej miejsce.

Gorąco polecam!

Komentarze