Przejdź do głównej zawartości

Zabawki nieodpowiednie dla wieku dziecka

Producenci często na produktach dla dzieci zamieszczają ten znak. Dlaczego? Dlatego, że chcą przeskoczyć normy, które nie zawsze zabawka do końca spełnia dla określonego przedziału wiekowego, mimo ,że jest odpowiednia dla malucha. Ale nie o tym będzie post. 

Często zabawki kupowane najmłodszym po prostu przekraczają umiejętności jakie dziecko w danym wieku nabyło. Kupimy córce/synowi bo fajna rzecz...bo koleżanki dzieci w tym wieku już się tym bawią. Trzeba jednak zastanowić się czy na pewno będzie to dobre dla naszego potomka. Dorosły kupuje, chce żeby dziecko się bawiło...i można się rozczarować. Dziecku 2 letniemu nie wychodzi układanie puzzli, denerwuje się , rzuca, niszczy. Inna zabawka może być za duża, niebezpieczna, ale co tam niech ma kolejny gadżet do pokoju, żeby było widać, że ma. Co z tego, że taki sprzęt po prostu jest póki co niepotrzebny, dziecko znajdzie na pewno inne zastosowanie i umili ci czas np. waleniem w kaloryfer. Zabierasz zabawkę, chowasz. Leży i się kurzy i znów się wkurzasz. Zamiast tego można było kupić coś innego, coś co dziecku sprawi radość, nie zawsze drogie, modne znaczy najlepsze. 

To samo dotyczy prezentów. To nie jest tak, że rodzicowi nie podoba się prezent, który dziecko dostało. Zna możliwości, zainteresowania dziecka i warto przed zakupem skonsultować to przedsięwzięcie... bo chyba nie chodzi o to, żeby kupić coś co pójdzie w kąt i później mieć pretensje, że zabawka nie jest używana. Jak wiadomo dziecko nie będzie robiło niczego na siłę. 

Komentarze

 1. Z tymi zabawkami różnie bywa- moje dziecko ma fazę na pilota do telewizora, komórkę i laptopa. Ostatnio mąż przynósł puzzle, ale nie zauważył, że są od trzech lat wzwyż, więc je schowałam, bo małej i tak się nie podobały. Ważne, by zabawki były bezpieczne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pilot,komórka i laptop najlepsze zabawki:) chyba wszystkie dzieci to uwielbiają...moja L potrafi z koperty robić sobie laptopa i hakerzyć, a metka od ubrań służy jako telefon:)

   Usuń
  2. Ale komórka nie jest w moim przypadku bezpieczną zabawką...dla mojej kieszeni bo jak już Młoda dopadnie to hulaj dusza piekła nie ma...i płacimy płacimy za wyczyny :)

   Usuń

Prześlij komentarz

Chętnie poznam Wasze zdanie :) Komentarze zawsze mile widziane